Kuriozitete

ME VIDEO: Mbi 50 kg dhe 3 metra i gjatë/ Në rrjetën e peshkatarëve bie specia e rrallë, peshkaqeni ‘dhelpër’ viziton në brigjet e Vlorës 

Bëhet fjalë për peshkaqenin ‘Dhelpër’ i cili është afro 3 metra i gjatë dhe peshon mbi 50 kg që zakonisht nuk gjendet në brigjet e Shqipërisë por mesa duket ka zgjedhur të na viziojë këtë vit.
Featured image of article: ME VIDEO: Mbi 50 kg dhe 3 metra i gjatë/ Në rrjetën e peshkatarëve bie specia e rrallë, peshkaqeni ‘dhelpër’ viziton në brigjet e Vlorës  Pamje e Peshkaqenit

VLORË– Ditën e sotme në bregdetin e Vlorës në rrjetat e peshkatarëve ka rënë një specie e rrezikshme.

Bëhet fjalë për peshkaqenin ‘Dhelpër’ i cili është afro 3 metra i gjatë dhe peshon mbi 50 kg që zakonisht nuk gjendet në brigjet e Shqipërisë por mesa duket ka zgjedhur të na viziojë këtë vit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pamje të siguruara nga “Top Channel” ajo që bie në sy tek peshku është bishti i tij i gjatë por një tjetër tipar dallues për këtë grabitqar gjithashtu është edhe turiri i tij, i ngjason me atë të dhelprës. Këto janë arsye prej të cilës ky peshk ka marrë këtë emër.

(A.K.Dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment