Kuriozitete

5 vjeçari i uritur telefonoi policinë, efektivët e sigurisë i sollën një picë

5-vjeçari amerikan ishte i uritur në shtëpi bashkë me motrën e tij dhe telefonon policinë pa dijeninë e saj, dhe u kërkon një picë. Ata shkojnë në shtëpinë e vogëlushit, kontroloojnë që vërtet ai ishte i uritur dhe pasi i shpjegojnë se për çafrë shërben numri 911 i policisë, i sjellin edhe picën.
Featured image of article: 5 vjeçari i uritur telefonoi policinë, efektivët e sigurisë i sollën një picë Emanueli, 5 vjeçar dhe policet qe i sollen picën

FLORIDA– Një djalë i vogël në Florida teksa ishte në shtëpi sëbashku me motrën e tij, kishte telefonuar numrin emergjencës  dhe ju kishte thënë se është i uritur dhe donte të porosiste në picë.

Ai ishte me të vërtetë shuëm i uritur dhe zgjodhi këtë mënyrë për t’u ushqyer.

Por policët nuk e kanë besuar, sepse nuk kuptonin pse duhet të porosiste një picë në polici.

Oficerët shkuan në adresën e tij, duke menduar se ishte i nevojshëm një kontroll sigurie.

Por Manueli dhe motra e tij 15-vjeçare, shpjeguan se ishin mirë dhe se Manuel e kishte rrëmbyer në telefon pa dijeninë e saj.

Oficerët vendosën ta përdorin këtë moment për t’i shpjeguar djalit sesi duhet përdorur shërbimi “911” para se të porosisnin një picë të madhe dhe t’ia dorëzonin vogëlushit personalisht.

Burimi: CNN 

A.C/Dosja.al 

Shto Koment