Aktualitet

5 të infektuar me COVID-19 në Vlorë, rastet e reja janë kontakte të personave të prekur më herët

5 raste të reja me COVID-19 janë konfirmuar në Vlorë gjatë orëve të fundit.
Featured image of article: 5 të infektuar me COVID-19 në Vlorë, rastet e reja janë kontakte të personave të prekur më herët Spitali Vlorë
Përditësuar:

VLORË- Gjatë orëve të fundit janë konfirmuar 5 raste të reja me COVID-19. Mësohet se një prej tyre është një familjar i një punonjësese fasonerie, ndërsa të tjerët kanë patur kontakte me personat që janë prekur në herët. Nuk dihet ende gjendja e të infektuarve.

Ndërkohë, javët e fundit është rënduar bilanci i COVID-19. Dje u shënuan edhe 3 viktima të tjera dhe u konfirmuan  45 raste të reja me COVID-19. Harta u zgjerua në 9 qytete, ku numri më i madh i të infektuarve ishte në Tiranë. Por, është ulur numri i pacientëve të marrin mjekim në spitalin Infektiv.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Aktualisht janë 71 persona që po marrin mjekim në këtë spital. Po kështu, lajmi i mirë është se gjatë orëve të fundit janë shëruar 57 qytetarë.

J.V/Dosja.al

Shto Koment