Bota

483 persona kanë humbur jetën dhe 19, 978 raste të reja janë regjistruar me Covid gjatë 24 orëve në Itali

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 483 persona dhe janë infektuar 19.978 të tjerë.
Featured image of article: 483 persona kanë humbur jetën dhe 19, 978 raste të reja janë regjistruar me Covid gjatë 24 orëve në Itali Foto ilustruese

ITALI– Italia është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, ku ndryshe është quajtuar edhe si epiqendra e Covid-19 në Europë.

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 483 persona dhe janë infektuar 19.978 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 78 394 ndërsa numërohen në total 2,257,866 të infektuar që prej fillimit të shpërthimit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Itali janë shëruar 1,606,630 persona ndërsa në gjendje të rëndë për jetën aktualisht janë 2,593 të tjerë.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment