Bota

481 persona kanë humbur jetën dhe 21,932 raste të reja në regjistruar ditën e sotme me Covid në Itali

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 481 persona dhe janë infektuar 21,932 të tjerë.
Featured image of article: 481 persona kanë humbur jetën dhe 21,932 raste të reja në regjistruar ditën e sotme me Covid në Itali Foto ilustruese

ITALI- Italia është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, ku ndryshe është quajtuar edhe si epiqendra e Covid-19 në Europë.

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 481 persona dhe janë infektuar 21,932 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 110,328 ndërsa numërohen në total 3,629,000 të infektuar që prej fillimit të shpërthimit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Itali janë shëruar 2,953,377 persona ndërsa në gjendje të rëndë për jetën aktualisht janë 3,704 të tjerë.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment