Politike

48.59% pjesëmarrje në zgjedhje, Berat Buxhala: Kjo shifër tregon fitoren e opozitës

Gazetari Berat Buzhala u shpreh se është e pabesueshme të mendosh se sa skepticizëm ka për fitoren e opozitës.
Featured image of article: 48.59% pjesëmarrje në zgjedhje, Berat Buxhala: Kjo shifër tregon fitoren e opozitës Berat Buzhala

TIRANË– Gazetari dhe botuesi Berat Buzhala ka komentuar procesin e votimit për zgjedhjet parlamentare në vend. I ftuar në “ABC”, Buzhala u shpreh se është e pabesueshme të mendosh se sa skepticizëm ka për fitoren e opozitës.

“Çudia do të ishte nëse nuk do të ishte game over. Pse ka kaq skepticizëm për fitoren e opozitës dhe pse duhet me u çudit për një gjë të tillë. Kur njerëzit dalin në zgjedhje dalin për me analizuar pushtetin,”- tha Buzhala.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(k.m/dosja.al)

Shto Koment