Bota

460 persona kanë humbur jetën dhe 23,696 raste të reja në regjistruar ditën e sotme me Covid në Itali

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 460 persona dhe janë infektuar 23,696 të tjerë.
Featured image of article: 460 persona kanë humbur jetën dhe 23,696 raste të reja në regjistruar ditën e sotme me Covid në Itali Foto Ilustruese

ITALI- Italia është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, ku ndryshe është quajtuar edhe si epiqendra e Covid-19 në Europë.

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 460 persona dhe janë infektuar 23,696 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 106,799 ndërsa numërohen në total 3,464,543 të infektuar që prej fillimit të shpërthimit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Itali janë shëruar 2,794,888 persona ndërsa në gjendje të rëndë për jetën aktualisht janë 3,620 të tjerë.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment