Bota

460 persona kanë humbur jetën dhe 21,267 raste të reja në regjistruar ditën e sotme me Covid në Itali

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 460 persona dhe janë infektuar 21,267 të tjerë.
Featured image of article: 460 persona kanë humbur jetën dhe 21,267 raste të reja në regjistruar ditën e sotme me Covid në Itali Foto ilustruese

ITALI- Italia është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, ku ndryshe është quajtuar edhe si epiqendra e Covid-19 në Europë.

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 460 persona dhe janë infektuar 21,267 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 106,339 ndërsa numërohen në total 3,440,862 të infektuar që prej fillimit të shpërthimit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Itali janë shëruar 2,773,215 persona ndërsa në gjendje të rëndë për jetën aktualisht janë 3,588 të tjerë.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment