Bota

457 persona kanë humbur jetën dhe 23,987 raste të reja në regjistruar ditën e sotme me Covid në Itali

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 457 persona dhe janë infektuar 23,987 të tjerë.
Featured image of article: 457 persona kanë humbur jetën dhe 23,987 raste të reja në regjistruar ditën e sotme me Covid në Itali Foto ilustruese

ITALI- Italia është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, ku ndryshe është quajtuar edhe si epiqendra e Covid-19 në Europë.

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 457 persona dhe janë infektuar 23,987 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 107,256 ndërsa numërohen në total 3,488,619 të infektuar që prej fillimit të shpërthimit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Itali janë shëruar 2,814,652 persona ndërsa në gjendje të rëndë për jetën aktualisht janë 3,628 të tjerë.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment