Sport

41 viktima nga ndeshja Liverpool-Atletico, studimi i fundit anglez shokon botën e futbollit

Madridi në atë periudhë ishte sinjalizuar vatër e infeksionit. Autoritetet vendase asokohe këshilluan që të mos luhej me tifozë, por kërkesa e tyre u hodh poshtë
Featured image of article: 41 viktima nga ndeshja Liverpool-Atletico, studimi i fundit anglez shokon botën e futbollit Ndeshja Liverpool-Atletico Madrid

Një studim i fundit në Angli tregon se 41 njerëz kanë humbur jetën prej ndeshjes Liverpool-Atletico Madrid, ndër sfidat e fundit në futboll para pandemisë së koronavirusit.

Analiza e të dhënave në Institutit të Shëndetësisë në Angli ka arritur në përfundimin se stadiumi “Anfield” atë natë u një vatër infeksioni me COVID-19. “Sunday Times” raporton se është bërë përllogaritja e burimti të infeksionit në qytet dhe sipas ekspertëve 41 lidhen direkt me ndeshjen.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Madridi në atë periudhë ishte sinjalizuar vatër e infeksionit. Autoritetet vendase asokohe këshilluan që të mos luhej me tifozë, por kërkesa e tyre u hodh poshtë.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment