Aktualitet

“40 ditë pa parë fëmijët”, doktoreshë Nevila Gjermeni dhe i shoqi, simbol i sakrificës, u përkushtohen të infektuarve me Covid-19 që në fillim të luftës

FOTO
Fotoja e mjekëve është publikuar edhe nga Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastiliu, e cila sheh tek ta, sakrificën e bluzave të bardha për të lufutar me koronavirusin.
Featured image of article: “40 ditë pa parë fëmijët”, doktoreshë Nevila Gjermeni dhe i shoqi, simbol i sakrificës, u përkushtohen të infektuarve me Covid-19 që në fillim të luftës Arbër dhe Nevila Gjermeni

TIRANË– Nevila dhe Arbër Gjermeni, një çift mjekësh që aktualisht shërbejnë në spitalin Infektiv kanë 40 ditë pa parë fëmijët e tyre. Që në momentin që filloi lufta ndaj Covid-19, çifit Gjermeni i gjendën në vijën e parë dhe nuk u kthyen më në shtëpi për fëmijët e tyre, edhe nga frika se mçonin Covid-19 në familje.

Fotoja e mjekëve është publikuar edhe nga Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastiliu, e cila sheh tek ta, sakrificën e bluzave të bardha për të lufutar me koronavirusin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Prej 40 ditësh dr. Nevila dhe dr. Arbër Gjermeni i janë dedikuar me mish e me shpirt punës me pacientët e prekur nga covid19 në spitalin Infektiv. Ata kanë plot 40 ditë pa i parë fëmijët e tyre, djalin 10-vjeçar dhe vogëlushen vetëm 14 muajshe, ndërsa kujdesen me përkushtim, çdo ditë, për shërimin e pacientëve që po përballen me virusin e rrezikshëm,”– shkruan Manastirliu krah fotos.

Arbër dhe Nevila Gjermeni

(f.m/dosja.al)

Shto Koment