Sport

35 trofe të Championsit zbresin ditën e sotme/ Inter dhe Milan gati për t’u përballur me gjigandët, vjen momenti i Messit…

38 trofe të Champions League do të zbresin sonte.Real (13), Milani (7), Liverpuli (6), Ajaks (4), Interi (3), Porto (2).
Featured image of article: 35 trofe të Championsit zbresin ditën e sotme/ Inter dhe Milan gati për t’u përballur me gjigandët, vjen momenti i Messit… Champions League
Përditësuar:

EUROPË– 35 trofe të Champions League do të zbresin sonte.Real (13), Milani (7), Liverpuli (6), Ajaks (4), Interi (3), Porto (2). Pas Juve dhe Atalantës, tani italianët varen nga dy skuadrat e Milanos.  San Siro dhe Anfield, dy tempuj të futbollit për dy sfida që kanë bërë historinë e Kupës së Kampionëve / Champions League. Interi, para 37,000 tifozëve pret Real Madridin, ndërsa Milan udhëton për herë të parë në shtëpinë e Liverpoolit. Kthimi pas shtatë vitesh në futbollin e madh evropian, kuqezinjtë janë gati për të shkruar faqen e parë të një historie të re.

Për zikaltërit sfida ndaj Realit mbetet një tabu e vogël, midis të dyja ekipeve janë luajtur 17 ndeshje në total, me madrilenët që kryesojnë me 8 fitore kundrejt 7 të Interit, ndërsa dy përballje kanë përfunduar në barazim. Nuk duhet shkuar shumë larg për të gjetur rezultatet e fundit sepse dy skuadrat kanë qenë në të njëjtin grup edhe vitin e kaluar, kur të dyja ndeshjet përfunduan në favor të Realit (0-2 në San Siro dhe 3-2 në Bernabeu).

SHERIFF TIRASPOL- SHAKHTAR DONETSK 18:45

BESIKTAS- BORUSSIA DORTMUND 18:45

CLUBBE BRUGGE-PSG 21:00

MAN.CITY-LEIPZIG 21:00

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

ATL.MADRID-PORTO 21:00

LIVERPOOL-MILAN 21:00

SPORTING-AJAX 21:00

INTER-REAL MADRID 21:00

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment