Politike

38.59% e shqiptarëve kanë votuar në të gjithë vendin! Pjesëmarrje masive në Dibër e Tiranë, bie ndjeshëm ritmi në Vlorë!

FOTO
Që prej orës 7:00 që janë hapur qendrat e votimit dhe deri në orën 15:00 pjesëmarrja në votime ka qenë 38.6%, me 640,490 votues. 
Featured image of article: 38.59% e shqiptarëve kanë votuar në të gjithë vendin! Pjesëmarrje masive në Dibër e Tiranë, bie ndjeshëm ritmi në Vlorë! Foto nga procesi

TIRANË– Vijon procesi i votimit në të gjithë vendin. Që prej orës 7:00 që janë hapur qendrat e votimit dhe deri në orën 15:00 pjesëmarrja në votime ka qenë 38.6%, me 640,490 votues.

Qarku i parë në rang vendi me pjesëmarrjen më të lartë vijon të mbetet Dibra me 44.3%, e ndjekur nga Tirana me 43.4%. Qarku me pjesëmarrjen më të ulët në rang vendi është qyteti i Vlorës me 28.1% pjesëmarrje. Qyteti i Elbasanit ka 40.9% pjesëmarrje, ndërsa Kukësi me 40.5% pjesëmarrje.

Theksohet se përqindja e cila është publikuar deri më tani, është vetëm në bazë të të dhënave që kanë raportuar disa nga qendrat e votimit në rang kombëtar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJMI KRYESOR: SHQIPËRIA VOTON/ 3.6 mln shqiptarë “vulosin” 2021! PS kërkon ‘histori’ me mandatin e tretë, PD-LSI zotohen për NDRYSHIMIN e madh, probleme me identifikimin elektronik (ZHVILLIMET)

(kle.mu./dosja.al)

Shto Koment