Bota

332 persona kanë humbur jetën dhe 22,409 raste të reja në regjistruar ditën e sotme me Covid në Itali

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 332 persona dhe janë infektuar 22409 të tjerë.
Featured image of article: 332 persona kanë humbur jetën dhe 22,409 raste të reja në regjistruar ditën e sotme me Covid në Itali Foto ilustruese

ITALI- Italia është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, ku ndryshe është quajtuar edhe si epiqendra e Covid-19 në Europë.

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 332 persona dhe janë infektuar 22, 409 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 100,811 ndërsa numërohen në total 3,123,368 të infektuar që prej fillimit të shpërthimit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Itali janë shëruar 2,535,483 persona ndërsa në gjendje të rëndë për jetën aktualisht janë 2,827 të tjerë.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment