LIVE UPDATES
Aktualitet

VIDEO/ 31-vjetori i PD Lezhë, Berisha: Protestat si ajo e 8 janarit do të vijojnë

15 Janar 2022, 09:44 Nga DOSJA
VIDEO/ 31-vjetori i PD Lezhë, Berisha: Protestat si ajo e 8 janarit do

LeZHe – Ish-Kryeministri i Shqiperisë, Sali Berisha ka uruar ditën e sotme 31-vjetorin e PD-së në Lezhë. Gjatë vizitës, që Berisha bëri në Lezhë, është pritur me ovacione nga demokratët. Në fjalën e tij përshendetëse, Berisha uroi demokratët për këtë ditë, duke shtuar se ata do të luftojnë për të marrë shtëpinë e tyre.

Ish-kryeministri nuk i kurseu akuzat ndaj kryedemokatit Lulzim Basha, për të cilin tha se është marrë peng nga kryeministri Edi Rama dhe se të njëjtën gjë po bën dhe me selinë e PD-së. Berisha tha se në 8 janar, Rama vërtetoi që ai është autori i pengmarrjes së shtëpisë së demokratëve, duke shtuar se protestat do të vijojnë më të mëdha se, ajo që kaloi.

Berisha gjithashtu ka folur edhe për nismën Ballkani i Hapur, të cilin e ka quajtur si një projekt anti-shqiptar. Ai tha se me anë të këtij projekti, Beogradi po kerkon të pushtojë shqiptarët, pasi ky është një angazhim totalisht kundër Shqipërisë. Berisha gjithashtu hodhi një akuzë tjetër ndaj Bashës, duke thënë se Rama në vitin 2019 i mbylli bastet, që t’ja kalonte një kompanie online në Qipro, ku 80% të aksioneve i ka gruaja e Bashës.

Nderkohe neser, ish-Kryeministri Sali Berisha ka njoftuar se do jete ne nje takim me demokratet e Shkodres, te cilet i ftoi te jene te pranishem ne kete takim, ne kohen kur po prononcohej per gazetaret jashte ambienteve te Prokurorise se Tiranes, ku u mor ne pyetje per rreth tre ore per protesten e thirrur prej tij ne 8 janar te selia e Partise Demokratike.

ZHVILLIMeT ORe PAS ORe: 

Berisha: Do ketë protesta më të fuqishme se ajo e 8 Janarit

Berisha: Ballkani i Hapur është projekt kundër shqiptarëve

Berisha: Më 8 janar Rama ishte autor i pushtimit të PD-së 

Berisha në Lezhë: Rama po mban peng Bashën dhe pluralizmin e vendit

31-vjetori i PD-së, në Lezhë, Berisha pritet me ovacione: Rama ik, Rama ik

(I.A/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

kryesore politike 31 vjetori i pd ne lezhe sali berisha 31 vjetori i pd ne lezhe sali berisha

Sondazh

Poll

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave