Aktualitet

“30 mijë lekë rrogë mujore për stazhin e mësuesisë, përgjysmim i tarifave për masterin”, 14 kërkesat e studentëve

Ata kërkojnë që të ulen tarifat e masterit po ashtu të ketë rritje të pagave të pedagoëve.
Featured image of article: “30 mijë lekë rrogë mujore për stazhin e mësuesisë, përgjysmim i tarifave për masterin”, 14 kërkesat e studentëve Kërkesat e studentëve

Pak para nisjes së protestë studentët kanë bërë me dije dhe kërkesat e tyre. Sipas dokumentit të siguruar nga Dosja.al shihet se kërkesat e tyre kanë shkuar në 14. Ata kërkojnë që të ulen tarifat e masterit, të ketë rritje të pagave të pedagoëve.

Po ashtu shprehet se  duan që të mbetet si kriter gjuha e huaj për masterin dhe të kenë një rrogë 30 mijë lekë për periudhën e stazhit të mësuesisë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment