Rajoni

 3 të vdekur brenda 24 orëve/ Shkon në 54 numri i viktimave në Kosovë

Bëhet me dije se njëri nga viktimat e regjistruar ishte nga Komuna e Gjilanit, ndërkohë për dy personat e tjerë nuk janë raportuar të dhënat. 
Featured image of article:  3 të vdekur brenda 24 orëve/ Shkon në 54 numri i viktimave në Kosovë Foto ilustruese

KOSOVË- Instituti i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 3 persona që ishin të infektuar me koronavirus dhe numri në total i të vdekurve që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 54 persona.

Bëhet me dije se njëri nga viktimat e regjistruar ishte nga Komuna e Gjilanit, ndërkohë për dy personat e tjerë nuk janë raportuar të dhënat.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në Kosovë aktualisht janë 1.293 raste aktive, ndërsa janë 1.644 persona që janë shëruar.

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment