Aktualitet

3 qarqet ku sot do të ketë reshje shiu, mos dilni pa çadër nga shtëpia, sa do të shkojnë temperatuart në zonat bregdetare (PARASHIKIMI)

Sot do të ketë reshje shiu në Shkodër, Kukës dhe Dibër. Temperaturat në vendet bregdetare do të shkojnë deri në 23 gradë celcius.
Featured image of article: 3 qarqet ku sot do të ketë reshje shiu, mos dilni pa çadër nga shtëpia, sa do të shkojnë temperatuart në zonat bregdetare (PARASHIKIMI) Ditë me shi

Shqipëri- Ditën e sotme do të ketë reshje shiu në Shkodër, Kukës dhe Dibër. Ndërkohë në vendet bregdetare temperaturat do të shkojnë deri në 23 gradë, ndërsa në vendet malore deri në 18 gradë. Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

“Të mërkurën priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në disa qarqe të vendit (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 13 / 23°C, në vendet e ulëta: 12 / 26°C, në vendet malore: 5 / 18 °C. Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.”, njofton IGJEUM.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Parashikimi i motit

J.V/Dosja.al 

Shto Koment