Aktualitet

Qeveria miraton lista, familjet që kanë humbur të afërm nga tërmeti i 26 nëntorit do të marrin shtëpi të re (EMRAT)

Sipas vendimit mësohet se janë 22 familje, që janë miratuar pas dokumenteve  është miratuara nga ministri i Bujqësisë, Bledar Çuçi më 12 dhjetor 2019, si drejtues qendror i operacionit për menaxhimin e fatkeqësisë natyrore.
Featured image of article: Qeveria miraton lista, familjet që kanë humbur të afërm nga tërmeti i 26 nëntorit do të marrin shtëpi të re (EMRAT) Foto nga tërmeti i 26 nëntorit

TIRANË- Qeveria ka miratuar sot listën për familjet e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit që do të përfitojnë banesë të re. Në këtë listë janë të gjitha familjet që kanë humbur të afërm nga tërmeti tragjik i vitit të shkuart.

Lista

Sipas vendimit mësohet se janë 22 familje, që janë miratuar pas dokumenteve  është miratuara nga ministri i Bujqësisë, Bledar Çuçi më 12 dhjetor 2019, si drejtues qendror i operacionit për menaxhimin e fatkeqësisë natyrore.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Lista

Ngarkohen njësitë e vetëqeverisjes vendore, përkatësisht sipas vendndodhjes së apartamenteve, të marrin masa për përballimin e shpenzimeve për dhurimin e tyre, përfshirë shpenzimet procedurale, të mobilimit dhe të pajisjeve elektroshtëpiake për këto apartamente nga fondi publik i banesave sociale dhe /ose fondi përkatës i buxhetit të shtetit. Ky vendim hyn në fuqi menjëherë dhe botohet në Fletoren Zyrtare”, shtohet në vendim.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment