Bota

251 persona kanë humbur jetën dhe 14, 931 raste të reja në regjistruar ditën e sotme me Covid në Itali

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 251 persona dhe janë infektuar 14,931 të tjerë
Featured image of article: 251 persona kanë humbur jetën dhe 14, 931 raste të reja në regjistruar ditën e sotme me Covid në Itali Foto Ilustruese

ITALI- Italia është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, ku ndryshe është quajtuar edhe si epiqendra e Covid-19 në Europë.

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 251 persona dhe janë infektuar 14,931 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 95,486 ndërsa numërohen në total 2,795,796 të infektuar që prej fillimit të shpërthimit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Itali janë shëruar 2,315,687 persona ndërsa në gjendje të rëndë për jetën aktualisht janë 2,063 të tjerë.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment