Sport

250 mln dollarë humbje nga koronavirusi, klubi anglez vuan më shumë se kurrë

"Tani është e domosdoshme që të gjithë të punojmë bashkë për të gjetur një mënyrë të sigurt, për të kthyer spektatorët në vendet ku ka sport dhe argëtim”
Featured image of article: 250 mln dollarë humbje nga koronavirusi, klubi anglez vuan më shumë se kurrë Foto ilustruese

Tottenham  pret të humbë mbi 250 milionë dollarë të ardhura për shkak të koronavirusit. Më saktë, nga dy aspekte të rëndësishme: ndeshjet e Premier League që do të luhen pa tifozë dhe për shkak të anulimit të ndeshjeve të NFL që duhej të zhvillohen këtë vit në stadiumin e ri.

Impianti i Tottenham është hapur vitin e kaluar dhe mund të mbajë mbi 60.000 tifozë. Nuk është e qartë sa spektatorë do të pranohen përsëri në ndeshje.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Daniel Levy, president i klubit, ka thënë se: “Tani është e domosdoshme që të gjithë të punojmë bashkë për të gjetur një mënyrë të sigurt, për të kthyer spektatorët në vendet ku ka sport dhe argëtim”.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment