Aktualitet

Harroi çantën në tren, shqiptari kthehet ta marrë por i ndodh gjëma. 23-vjeçari tërhiqet zvarrë, rëndë në spital

Ndërsa zbriti, dyert e trenit i kapën çantën e shpinës, duke e tërhequr zvarrë për disa metra në stacion.
Featured image of article: Harroi çantën në tren, shqiptari kthehet ta marrë por i ndodh gjëma. 23-vjeçari tërhiqet zvarrë, rëndë në spital Foto ilustruese

ITALI– Një 23-vjeçar shqiptar është shtruar në gjendje të rëndë në spitalin e Brescias pasi është përfshirë në një aksident me tren. I riu kishte zbritur nga treni në orën 22.30 në stacionin e Brescias.

Por sapo kishte zbritur, kuptoi se kishte lënë çanën e shpinës në sedilje dhe nxitoi që të shkonte dhe ta merrte sërish pa u larguar treni.

Ndërsa zbriti, dyert e trenit i kapën çantën e shpinës, duke e tërhequr zvarrë për disa metra në stacion. Shqiptari shpëtoi vetëm nga një ambulancë dhe një makinë mjekësore, ndërkohë që u dërgua në gjendje të rëndë në spitalin e qytetit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Marrë nga Bresciatoday.it

(k.m/dosja.al)

Shto Koment