Argetim

23-vjeçari bëhet milioner pasi braktis universitetin, dhe mëson Forex në you tube

Luk tregon se pedagogët e tij i thanë se ai nuk do t'ja dilte kurrë në jetë, dhe se do e kishte shumë të vështirë të gjente dhe një punë çfarëdo, por 23-vjeçari i provoi të kundërtën.
Featured image of article: 23-vjeçari bëhet milioner pasi braktis universitetin, dhe mëson Forex në you tube

ANGLI – Luk Blackburn është emri i 23-vjeçarit, për të cilin braktisja e universitetit mesa duket ka qënë gjëja më e mirë që ka bërë në jetë.

Ai u bë një nxënës në një kompani online të IT dhe filloi të tregtojë Forex.

Luk thotë se zotëron tre shtëpi dhe gëzon pushime me gjashtë avionë në vit.

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ai filloi tregtimin në tregun e këmbimit valutor me një kredi të vogël prej 1.000 paundësh.

Luk tregon se pedagogët e tij i thanë se ai nuk do t’ja dilte kurrë në jetë, dhe se do e kishte shumë të vështirë të gjente dhe një punë çfarëdo, por 23-vjeçari i provoi të kundërtën.

Burimi:Daily Mail

E.C/Dosja.al

Shto Koment