Bota

224 persona kanë humbur jetën dhe mbi 10 mijë raste të reja në regjistruar ditën e sotme me Covid në Itali

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 224 persona dhe janë infektuar 10,176 të tjerë.
Featured image of article: 224 persona kanë humbur jetën dhe mbi 10 mijë raste të reja në regjistruar ditën e sotme me Covid në Itali Foto Ilustruese

ITALI- Italia është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, ku ndryshe është quajtuar edhe si epiqendra e Covid-19 në Europë.

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 224 persona dhe janë infektuar 10,176 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 122,694 ndërsa numërohen në total 4,102,921 të infektuar që prej fillimit të shpërthimit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Itali janë shëruar 3,590,107 persona ndërsa në gjendje të rëndë për jetën aktualisht janë 2,211 të tjerë.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment