Sport

20-vjeçari në hapat e Cristiano Ronaldos, “çmend” merkaton, shifra marramendëse që u ble nga Atletico

Atletiko Madrit nxjerr merkaton nga binarët me shifrën e cmendur që blen sulmuesin portugez.
Featured image of article: 20-vjeçari në hapat e Cristiano Ronaldos, “çmend” merkaton, shifra marramendëse që u ble nga Atletico Sulmuesi Joao Felix

Kjo verë u dogj nga merkato dhe trasferimet e bujshme. Atletico Madrit mori përsipër të nxjerrë merkaton nga binarët, pasi pagoi 126 milionë euro për sulmuesin portugez  Joao Felix. 

Sigurisht në merkato kemi parë shifra më të çmendura, por jo për një lojtar që ende nuk i ka mbushur 20 vjeç dhe ka luajtur vetëm në kampionatin portugez, me një eksperiencë kaq të vogël Joao Feli është një rrezik i madh.

Sulmuesi konsiderohet si pasardhësi i CristianoRonaldo dhe në pritje të “goditjeve” të mëdha, është ai njeriu i merkatos së verës.

Duke parë përpjekjet serioze për transferimin e Paul Pogba te Real Madrid, apo bisedimet për rikthimin e Neymar te Barcelona, kjo merkato do të mbahet mend gjatë.

Burimi: talkSPORT

(D.K/Dosja.al)

 

Shto Koment