Sport

20 mijë tifozë për ndeshje, gjermanët janë shembulli në Europë!

Në shtator do të lejohen deri në 20 mijë tifozë dhe kjo vlen vetëm për stadiumet e mëdha. Sigurisht, ata do të bëjnë testet para ndeshjes
Featured image of article: 20 mijë tifozë për ndeshje, gjermanët janë shembulli në Europë! Foto ilustruse

Gjermanët janë të parët në Europë, kur vjen puna për menaxhimin e krizës së koronavirusit dhe për marrjen e vendimeve të guximshme gjatë pandemisë.

Kjo vlen edhe për futbollin, sepse Bundesliga rifilloi e para ndër ligat kryesore të kontinentit. Tashmë po diskutohet për rikthimin e tifozëve në stadiume. Sezoni i ri futbollistik do të nisë më 18 shtator.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Liga gjermane e futbollit dhe qeveria kanë arritur një akord paraprak. Në shtator do të lejohen deri në 20 mijë tifozë dhe kjo vlen vetëm për stadiumet e mëdha. Sigurisht, ata do të bëjnë testet para ndeshjes.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment