Aktualitet

21 kg heroinë dhe kokainë brenda kamionit, arrestohet 47-vjeçari shqiptar në Itali

VIDEO
Arrestohet 47-vjeçari shqiptar në Itali, pasi kapet me 21 kg drogë të llojit kokainë dhe heroinë.
Featured image of article: 21 kg heroinë dhe kokainë brenda kamionit, arrestohet 47-vjeçari shqiptar në Itali Droga e sekuestruar
Përditësuar:

Itali- Policia italiane në Bari ka arrestuar një shqiptar, 47-vjeç (indentieti i të cilit ende nuk dihet), pasi është kapur rreth 21 kg drogë e llojit kokainë dhe heroinë. Mediet italiane shkruajnë se janë kapur 12 kg kokainë, e cila ishte e vendosur në 11 pako dhe 8.8 kg heroinë, e cila ishte e vendosur në 8 pako. Mësohet se 19 pakot e drogës ishin fshehur në pjesën e marrshit të kamionit, që drejtohej nga 47-vjeçari.

 

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Droga u zbulua nga qentë e pikës së postbllokut të ngritur për COVID-19. Shoferi deklaroi para policëve se kishte ardhur nga Durrësi dhe po udhëtonte drejt provincave të Piacenza-s dhe Bergamos, pasi po transportonte veshje. Por, sapo kamioni ndaloi, qentë nuhatën drogën dhe pas kontrollit të imtësishëm të mjetit u gjet lënda narkotike.

Burimi: attualita.it

J.V/Dosja.al

Shto Koment