Rajoni

2 të vdekur dhe 169 raste të reja me Covid janë regjistruar 24 orët e fundit në Kosovë

Ndërkohë që 85 persona janë të sheruar nga koronavirusi duke e çuar numrin total të shëruarve në 14,979.
Featured image of article: 2 të vdekur dhe 169 raste të reja me Covid janë regjistruar 24 orët e fundit në Kosovë Foto ilustruese

KOSOVË-Autoritetet Shëndetësore në Kosovë bëjnë me dije se 24 orët e fundit kanë humbur jetën 2 persona nga koronavirusi ndërsa janë infektuar 169 të tjerë. Ndërkohë që 85 persona janë të sheruar nga koronavirusi duke e çuar numrin total të shëruarve në 14,979.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 71 raste, komuna Pejë 20 raste, komuna Gjilan 16 raste, komuna Podujevë 15 raste, komuna Gjakovë 9 raste, komuna Prizren 8 raste, komuna Fushë Kosovë 6 raste, komuna Obiliq 6 raste, komuna Ferizaj 4 raste, komuna Klinë 4 raste, komuna Deçan 2 raste, komuna Skenderaj 2 raste, komuna Suharekë 2 raste dhe me nga një rast komunat Istog, Lipjan, Shtime dhe Shtërpcë.

Që nga fillimi i pandemisë në Kosovë janë regjistruar 17.591 raste pozitive, ndersa 659 persona kanë humbur jetën.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(I.A/dosja.al)

 

Shto Koment