Rajoni

19 persona kanë humbur jetën dhe 468 raste të reja janë regjistruar me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

Ndërkohë që 683 persona janë të shëruar nga koronavirusi duke e çuar numrin total të shëruarve në 28.504.
Featured image of article: 19 persona kanë humbur jetën dhe 468 raste të reja janë regjistruar me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë Foto ilustruese

KOSOVË- Autoritetet Shëndetësore në Kosovë bëjnë me dije se 24 orët e fundit ka humbur jetën 19 persona nga koronavirusi ndërsa janë infektuar 468 të tjerë. Ndërkohë që 683 persona janë të shëruar nga koronavirusi duke e çuar numrin total të shëruarve në 28.504.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 227 raste, Fushë-Kosovë 25 raste, Pejë 22 raste, Lipjan 21 raste, Gjakovë 20 raste, Prizren 18 raste, Drenas 16 raste, Mitrovicë 15 raste, Gjilan 14 raste, Deçan 10 raste, Vushtrri 10 raste, Ferizaj 9 raste, Malishevë 8 raste, Obiliq 8 raste, Istog 7 raste, Kamenicë 6 raste, Rahovec 5 raste, Suharekë 5 raste, Viti 5 raste, Skenderaj 4 raste, Kaçanik 3 raste, Podujevë 3 raste, Shtime 3 raste, Klinë 2 raste, Dragash 1 rast, Hani i Elezit 1 rast.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që nga fillimi i pandemisë në Kosovë janë regjistruar 42.805 raste pozitive, ndërsa  1.106 persona kanë humbur jetën.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment