BotaShowbiz

18-vjeçarja me Sindromën Down imazhi i Gucci-t: Jam e mahnitur që kjo më ndodhi mua

FOTO
Ajo është me të vërtetë e bukur dhe jo vetëm për t'u parë. Vajza me sindromën Doën përcjell vetëm pozitivitet me buzëqeshjen e saj të ëmbël. Qartazi dallohet arsyeja se pse është imazhi i përzgjedhur nga Gucci.
Featured image of article: 18-vjeçarja me Sindromën Down imazhi i Gucci-t: Jam e mahnitur që kjo më ndodhi mua 18-vjeçarja, Ellie Goldstein

PARIS– Në botën e modës jemi mësuar që kryesisht të shohim vetëm modele të bukura e perfekte në format trupore, po sëfundmi shihet që edhe persona me probleme të veçanta mund të përfshihen në aktivitete të ndryshme modelingu.

Kompania e modës me qendër në Paris, Gucci, përballet shpesh me kritika sa i përket zgjedhjeve që bën për të përfaqësuar të bukurën. Ditët e fundit një tjetër imazh i kësaj kompanie lider është edhe 18-vjeçarja, Ellie Goldstein e cila punon edhe si modele në kompani të ndryshme.

Postimi i Gucci-t ne Instagram

Ajo është me të vërtetë e bukur dhe jo vetëm për t’u parë. Vajza me sindromën Doën përcjell vetëm pozitivitet me buzëqeshjen e saj të ëmbël. Qartazi dallohet arsyeja se pse është imazhi i përzgjedhur nga Gucci.

Xhirimet shkuan vërtet shumë mirë. Unë kam provuar aksesorë të ndryshëm, veshje të shumta. E dashuroj këtë. Jam e mahnitur që kjo më ndodhi mua.”- ka thënë bukuroshja e emocionuar dhe falenderuese rreth asaj që po i ndodh.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Imazhet e Ellie, postuar në faqen zyrtare të Gucci-t në instagram ka arritur plot 863 mijë pëlqime, që tregon se 18-vjeçarja është  pëlqyer shumë nga shikuesit.

Burimi: thehauterfly

A.C/Dosja.al

Shto Koment