PolitikeVirale

17 vite pas këngës, Rama bëhet nostalgjik: Tirona jonë…e luftës e paqes, errësirës dhe dritës… (VIDEO)

Kreu i qeverisë, ka shpërndarë në rrjetet sociale një video nga mbyllja e fushatës dje në Tiranë, ku vetë Rama mungoi dhe zgjodhi të ishte në Fier. Kryeministri iu bën thirrje të gjithë qytetarëve që të votojnë më 30 qershor.

TIRANË- Kryeministri Edi Rama është kthyer pas në kohë, dhe ka kujtuar sot këngën e fushatës elektorale të zgjedhjeve të vitit 2002, kur bashkë me tre djemtë e grupit West Side Family, publikoi këngën “Tirona”.

Kreu i qeverisë, ka shpërndarë në rrjetet sociale një video nga mbyllja e fushatës dje në Tiranë, ku vetë Rama mungoi dhe zgjodhi të ishte në Fier. Kryeministri iu bën thirrje të gjithë qytetarëve që të votojnë më 30 qershor.

“Kjo osht Tirona jon/Tirona e kontradiktës/e luftës e paqes/errsinës ene dritës😁😍❤️
Eeeec atyyyy, zhyte votën me 30 qershor, myte fare Tirona fare💥👊🙏🇦🇱🇪🇺”-shkruan Rama.

Postimi i plotë i kryeministrit në rrjetet sociale:


(F.g/dosja.al)

Shto Koment