Aktualitet

15 milion euro gjobë/ Bashkia e Vlorës ndëshkohet nga Gjykata Ndërkombëtare, prishi një kontratë dhe duhet të paguajë shifrën e majme

Avokati Kujtim Cakrani, shkruan për Faktoje.al se bëhet fjalë për kontratën me kompanië "Tis-Park", për parkimet në qytetin e Vlorës. Si rrjedhojë e prishjes, Bashkia Vlorë tashmë do t'i japë 15 milionë euro kompanisë në fjalë.
Featured image of article: 15 milion euro gjobë/ Bashkia e Vlorës ndëshkohet nga Gjykata Ndërkombëtare, prishi një kontratë dhe duhet të paguajë shifrën e majme Dritan Leli
Përditësuar:

VLORË– Gjykata Ndërkombëtare, mesa duket ka ndëshkuar Bashkinë e Vlorës me 15 milion euro gjobë, për prishjen e njëanshme të një kontrate. Avokati Kujtim Cakrani, shkruan për Faktoje.al se bëhet fjalë për kontratën me kompaninë “Tis-Park”, për parkimet në qytetin e Vlorës. Si rrjedhojë e prishjes, Bashkia Vlorë tashmë do t’i japë 15 milionë euro kompanisë në fjalë.

Sa për informacion? Qytetarët nuk do paguajnë vetëm 140 milion të F. Bechettit, jo? Bashkia e Vlorës do paguaj 15 milion euro kompanisë “Tis-Park”!?, për prishjen e njëanshme të kontratës, së parkimeve në qytetin e Vlorës. Convid 19 do iki një ditë, por ky borxh prej 15 milion euro do ngelel dhe do paguhen nga ne të gjithë. Turp të gjithë heshtin para këtij virusi që është shkaktuar nga vetë kryetari bashkisë Vlorë, bashkë me enturazhin e tij, të hajdutëve dhe korruptuarëve…..

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Prishja e marrëveshjes ndodhi 3 vite më parë dhe çështja shkoj në arbitrazh në Francë, dhe bashkia Vlorë duhet të paguaj 15 milion eurë. E mbajnë të fshehur si çdo gjë tjetër…por është tashmë publike. A duhet te hetohet nga SPAK edhe Kryebashkiaku Leli?”– shkruan Cakrani.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment