Aktualitet

13 të infektuar me COVID-19 në burgun e Zaharisë në Krujë

13 të infektuar me COVID-19 në burgun e Zaharisë në Krujë. Nuk dihen të tjera detaje për gjendjen e të infektuarve.
Featured image of article: 13 të infektuar me COVID-19 në burgun e Zaharisë në Krujë Burgu i Zaharisë
Përditësuar:

Krujë– 13 të infektuar me koronavirus në burgun e Zaharisë në Krujë, në të cilën ndodhen personat me probleme të shëndetit mendor. Nuk dihet ende gjendja shëndetësore e të infektuarve. Ndërkohë, pritet një njoftim zyrtar nga ministria e Shëndetësisë.

Sakaq, perona të infektuar ka edhe në institucionet e tjera të vendit, si bashkitë, kadastrat, apo edhe qendrat shëndetsore.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë, çdo ditë rëndohet edhe më shumë bilanci i COVID-19. Ministria e Shëndetësisë njoftoi dje se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar dhe 139 raste të reja me COVID dhe kanë humbur jetën 6 pacientë. Po ashtu edhe rastet e shtruara në spital janë shtuar dhe rastët aktive janë më shume se 2500 në të gjithë vendin.

J.V/Dosja.al

Shto Koment