Sport

11 problemet që shkatërruan Barcelonën e këtij sezoni

Për të kuptuar më shumë problemet e Barcelonës, ja zinxhiri i problemeve te katalanasit
Featured image of article: 11 problemet që shkatërruan Barcelonën e këtij sezoni Foto Ilustruese

BARCELONËKur nisi sezoni 2019/2020 askush nuk e mendonte që gjërat do të shkonin kaq keq për Barcelonën.Katalanasit po dështojnë në La Liga me Realin që është 4 pikë para dhe 5 ndeshje nga fundi i kampionatit skuadra duket se është dorëzuar.

Megjithatë për të mos hedhur poshtë gjithë sezonin, Barcelona ka një shans të fundit Championsin, ku në rast triumfi do të shpëtonin gjithë sezonin e dobët deri më tani.Për të kuptuar më shumë problemet e Barcelonës, ja zinxhiri i problemeve te katalanasit

1-Eliminohet në gjysmëfinalet e Kupës së Mbretit nga Atl Madrid.

2-Shkarkohet Valverde

3-Sherri Abidal-Messi

4-Dëmtimi i gjatë i Suarez

5-Sherri Griezmann-Messi dhe mos përshtatja e tyre në sulm

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

6-Dështimi i trajnerit Setien, me lojtarët që nuk i binden

7-Messi pritët mos rinovojë kontratën dhe mund të largohet

8-Sherri i Bortameut dhe 6 antarët e klubit të cilët i shkarkoi më pas

9-Problemet me uniformën e re 2021 të cilën Nike e anulloi teksa ka probleme kur lahet dhe djersitjen

10-Dëmtimi i gjatë i Dembeles dhe problemet e tij me klubin ku nuk munguan as gjobat për të.

11-Bayern nuk do të blejë Coutinhon dhe Barcelonës “i ngelet në derë”, teksa do t’i duhet të gjejë një ekip ta shesë gjetkë. Ndërkohë uniforma e dytë do të jetë e zezë, ndërsa i treta do të jetë rozë

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment