Rajoni

11 persona kanë humbur jetën dhe 478 persona të tjerë janë regjistruar pozitiv me Covid gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë  

Ndërkohë që 690 persona janë të shëruar nga koronavirusi duke e çuar numrin total të shëruarve në 27.143.
Featured image of article: 11 persona kanë humbur jetën dhe 478 persona të tjerë janë regjistruar pozitiv me Covid gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë   Foto ilustruese

KOSOVË- Autoritetet Shëndetësore në Kosovë bëjnë me dije se 24 orët e fundit ka humbur jetën 11 persona nga koronavirusi ndërsa janë infektuar 479 të tjerë. Ndërkohë që 690 persona janë të shëruar nga koronavirusi duke e çuar numrin total të shëruarve në 27.143.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 205 raste, Mitrovicë 34 raste, Gjilan 29 raste, Podujevë 28 raste, Gjakovë 25 raste, Fushë-Kosovë 23 raste, Suharekë 15 raste, Kamenicë 12 raste, Pejë 12 raste, Ferizaj 11 raste, Lipjan 11 raste, Obiliq 11 raste, Prizren 11 raste, Vushtrri 9 raste, Drenas 7 raste, Viti 7 raste, Skenderaj 6 raste, Deçan 5 raste, Malishevë 5 raste, Klinë 3 raste, Kllokot 2 raste, Rahovec 2 raste dhe me nga 1 rast Dragash, Hani i Elezit, Kaçanik, Ranillug, Shtime.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që nga fillimi i pandemisë në Kosovë janë regjistruar 41.777 raste pozitive, ndërsa 1.073 persona kanë humbur jetën.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment