Politike

108 vjetori i krijimit të Forcave të Armatosura, Rama: Respekti i madh, për çdo shqiptar e shqiptare që ka shërbyer

VIDEO
Edi Rama ka shprehur respektin që ka ndaj Forcave të Armatosura Shqiptare të cilat shënojnë sot 108 vjetorin e krijimit. 
Featured image of article: 108 vjetori i krijimit të Forcave të Armatosura, Rama: Respekti i madh, për çdo shqiptar e shqiptare që ka shërbyer Forcat e Armatosura

TIRANË– Kryeministri Edi Rama ka shprehur respektin që ka ndaj Forcave të Armatosura Shqiptare të cilat shënojnë sot 108 vjetorin e krijimit.

Nëpërmjet një video ku tregohet vendi i stërvitjes së ushtarëve Rama ka uruar për të gjithë ndjekësit e tij nëj ditë të mbarë.

“Mirëmëngjes, dhe me shprehjen e respektit më të madh, për çdo shqiptar e shqiptare që në këta 108 vjet, ka shërbyer në radhët e Forcave të Armatosura të Shqipërisë, ju uroj një ditë të mbarë”– shkruan Rama në Facebook.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(A.b)/Dosja.al

Shto Koment