Sport

100 mln euro gati, Bayern merr lajmin e mirë nga Bayer Leverkusen

Kai Havertz drejt largimit nga "Aspirinat"
Featured image of article: 100 mln euro gati, Bayern merr lajmin e mirë nga Bayer Leverkusen Trajneri i Bayern-it, Hansi Flick

Kai Havertz do të largohet nga Bayer Leverkusen në merkaton e verës. Lajmin e ka dhënë Peter Bosz, trajneri i tij, në një intervistë të dhënë për Algemeen Dagblad.

“Është e pamundur që ta mbajmë verën e ardhshme, flitet për një karton që vlen 100 milionë euro. Gjëja e mirë është se me ato para do të përforcojemi në 3-4 pozicione”, ka thënë Bosz.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Havertz pritet të bëhet lojtar i Bayern Munchen-it në verë. Klubi bavarez nuk do ta blejë brazilianin Coutinho për 120 mln euro dhe do të investojë për lojtarin e kombëtares gjermane.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment