HoroskopiShowbiz

10 të famshëm të shenjës së Binjakëve

Muaji i binjakëve startoi dje, 21 maj dhe vazhdon deri në 22 qershor.
Featured image of article: 10 të famshëm të shenjës së Binjakëve

SHBA– Jemi zyrtarisht në shenjën e binjakëve dhe këtë janë yjet e showbizit që mbizoterojnë këtë shenjë.

1.Naomi Campbell

Mamaja e re e ccel sezonin e Binjakëve! 22 maj shënon ditëlindjen e supermodeles dhe çfarë mënyre më të mirë për të festuar ikonën e modës pa kohë sesa duke kontrolluar fotot më të mira të saj ?

Naomi Campbell

2.Heidi Klum

Supermodelja dhe prezantuesja ‘Next Top Model’ e Gjermanisë feston ditëlindjen e saj më 1 qershor.

Heidi Klum

3.Angelina Jolie

Aktorja e ‘Maleficent’ feston ditëlindjen më 4 qershor. Mbretëreshën e shenjës së binjakëve do ta shohim në filmin më të ri “Ata që më dëshirojnë të vdekur “.

Angelina Jolie

4.Emily Ratajkowski

Modelja dhe nëna e re feston ditëlindjen të 7 qershorit. Lista e personazheve të famshëm të Binjakëve sa vjen e përmirësohet.

Emily Ratajkowski

5.Bill Hader

Ylli i Barry-t dhe ish anëtar i kastit të ‘Saturday Night Live’, Hader është kaq i çuditshëm, sa nuk është çudi që ai është një Binjak. Aktori feston ditëlindjen e tij më 7 qershor.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Bill Hader

6.Kaney West

Nëse shikoni “Binjakët” në fjalor, fotografia e Kanye duhet të jetë afër tij. Të paktën, duhet të jetë. Ditëlindja e reperit është 8 qershori.

Kaney West

7.Natalie Portman

Ylli i ‘Black Swan’ feston ditëlindjen e saj më 9 qershor.

Natalie Portman

8.Mary-Kate & Ashley Olsen

Vetë konotacioni që  përfaqëson binjakë nga mitologjia greke,  është me vend që ditëlindja e binjakëve Olsen 13 qershor të bjerë nën atë shenjë zodiakale.

Mary-Kate & Ashley Olsen

9.Macklemore

Reperi, ditëlindja e të cilit është 19 qershor, e quajti albumin e tij të dytë sipas shenjës së tij të horoskopit: Binjakët dolën në 2017.

Macklemore

10.Chris Evans

Zemërthyesi i vajzave, ylli i  ‘Knives Out’ është një Binjak. Na vjen keq nëse jeni shigjetar ose peshq (dy shenja që gjoja nuk shkojnë mirë me Binjakët). Evans feston ditëlindjen e tij më 13 qershor.

Chris Evans

(o.l./dosja.al)

Shto Koment