Politike

1-Qershori, Rama poston foton e fëmijëve duke pikturuar: Rikthimi në çerdhe e kopshte është vetë festa!

Përmes profilit të tij në facebook, Rama ka postuar një foto fëmijësh që shihen duke pikturuar dhe krahas sak shkruan se festa e sotme është vetë kthimi i fëmijëve në kopshte e çerdhe.
Featured image of article: 1-Qershori, Rama poston foton e fëmijëve duke pikturuar: Rikthimi në çerdhe e kopshte është vetë festa! Edi Rama dhe fëmijë duke pikturuar

TIRANË– Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm e një urim për festën e fëmijëve 1-Qershorin.

Përmes profilit të tij në facebook, Rama ka postuar një foto fëmijësh që shihen duke pikturuar dhe krahas sak shkruan se festa e sotme është vetë kthimi i fëmijëve në kopshte e çerdhe.

MIRËMËNGJES. Sot festa e 1 qershorit është vetë rikthimi në kopsht dhe çerdhe. Gëzuar fëmijëve, prindërve, gjysheve e gjyshërve,”- shkruan Rama krah fotos së fëmijëve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Foto e publikuar nga Rama

Sot hapen çerdhet, kopshtet për fëmijë, parqet dhe këndet e lojrave, pas periudhës së pandemisë. Ditën e sotme hyjnë në fuqi të gjitha masat lehtësusese për COVID-19 dhe nuk do të ketë më asnjë kufizim në lëvizje.

Edhe kufijtë tokësorë do të hapen dhe është hequr edhe detyrimi i vetëkarantinimit, përveç rasteve kur vendoset nga autoritetet shëndetësore.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment