Aktualitet

Preken nga COVID-19 2 persona në Krujë/ Infektohet punonjësja e Shëndetit Publik, virusin e mori nga tamponët

Shkon në 22 numri i të infektuarve në Krujë. Gjatë orëve të fundit janë prekur nga COVID-19 edhe 2 persona të tjerë. Mësohet e infektuar është edhe punonjëse e Drejtorisë së Shëndetit Publik në Krujë.
Featured image of article: Preken nga COVID-19 2 persona në Krujë/ Infektohet punonjësja e Shëndetit Publik, virusin e mori nga tamponët Spitali i Krujës

Krujë-Gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar 2 persona të infektuar me COVID-19 në Krujë. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se 26 persona kanë bërë testin, por vetëm 2 prej tyre rezultuan të infektuar. Mësohet se një nga të infektuarit është punonjëse e Drejtorisë së Shëndetit Publik në Krujë, e cila është u infektua duke marrë tamponët tek pacientët.  Pasi ajo u konstatua me koronavirus, mësohet se është karantinuar edhe bashkëshorti i saj mjek, ndërsa testi i parë i tij ka dalë negativ.

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

COVID-19 nuk është larguar ende nga Shqipëria. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije një ditë më parë se gjatë orëve të fundit rezultuan 21 persona të infektuar me COVID-19. Por Dosja.al mësoi se 6 nga të infektuarit janë personel mjekësor në Qendrën Shëndetësore nr.9 në Tiranë. Po kështu, COVID-19 ka hyrë dhe në spitalet private, ku është infektuar një punonjës.

J.V/Dosja.al

Shto Koment