KRYESORET
Politike

0 koment për Berishën, Kryemadhi: PD, tango me qeverinë! Djegia e mandateve, gabim!

30 Tetor 2021, 17:03 Nga DOSJA
0 koment për Berishën, Kryemadhi: PD, tango me qeverinë! Djegia e

TIRANË– Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi nuk ka dhënë asnjë koment për zhvillimet më të fundit brenda Partisë Demokratike. Në një intervistë për “Zëri i Amerikës”, Kryemadhi gjithashtu u frenua që të komentonte edhe lidhur me marrëdhëniet me PD-në, duke vënë theksin tek vota e opozitës pro në Kuvend për marrjen e borxhit nga qeveria.

“Nuk komentoj asgjë që ka të bëjë me punët e brendshme të PD. LSI është parti e qëndrës së majtë që ka në qendër interesin e qytetarëve. Marrëdhëniet me PD? Nuk kanë rëndësi, mjafton që të shikojmë çfarë ndodh në Kuvend. Tangoja e maxhorancës dhe opozitës nuk po sjell gjë tjetër veçse rri borxhin e jashtëm. Pra ekstreme drejt falimentimit të shtetit,”-tha ajo.

E pyetur për heshtjen e saj pas rezultatit të zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit, ajo analizoi edhe njëherë gabimet, duke vënë theksin tek djegia e mandateve.

“Duhet të kemi një gjë parasysh nuk ka rrudhje të rezultatit. Është fyerje që është bërë nga kryeministri me SHBA dhe BE. E gjithë opozita dhe të gjithë të tjerët nënshtruan një marrëveshje më 5 qershor. Por u ndryshua. Mos harrojmë tjetërsimin e votave. Përgjegjësia ime është shumë e madhe për shkak të barazisë së votës. Ajo që dua të theksoj se përgjegjësia ime është e madhe për shkak të djegies së mandateve. Ai proces ka qenë një nga më fatkeqët e demokracisë shqiptare. Djegia e mandeteve ishte lojë e rrezikshme që cënoi dhe na solli shpërnguljen në masë. Përgjegjësia e imja do të vijë në të ardhmen. Duhet të punojmë të gjithë në vendin tonë,”-shtoi ajo më pas.

SHIKO EDHE:

A do kthehet Presidenti Meta tek LSI? Përgjigjet Kryemadhi: S’e kemi diskutuar…

Berisha-Meta-Rama, trekëndëshi i Bermudës/ Kryemadhi: Asgjë nga fronti i Lindjes

(k.m.dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

Sondazh

Poll

Edi Paloka

Edi Paloka

Berisha: Moment i veçantë, PD kaloi nga humbja në humbje, duhet të mësojmë

Këshilli Kombëtar/ Paloka: Jemi 200 anëtarë, kuorumi është plotësuar

Nis Këshilli Kombëtar i PD, Paloka: Urimin e parë ia dërgoj Berishës, kishim vështirësi por ia dolëm

I gjenden lëndë narkotike në banesë, arrestohet 29-vjeçari në Mamurras

'Faleminderit përfaqësues të DASH'/ Çupi ngatërrohet në Komision, buzëqesh: S'keni shansin

Rrëfimi i Dumanit/ Berisha: S’kisha dëgjuar që bandat rivale të merrnin të njëjtin vrasës

PPE për krizën në PD? Berisha: S’e di, e vlerësojmë, disa nga ne do shkojnë

Berisha korrigjohet: Ia paskam thënë gabim emrin Dumanit, e paska Nuredin

Duma e Alizoti në mbledhjen e Rithemelimit, Berisha: Do e merrni vesh në darkë

3 Komisionet në duart e Alibeajt, Berisha: Përpjekje Ramës për ta lënë vendin pa Opozitë

Miraka te Ligjet, Berisha: Bardhi të japë sqarime për vrasjen në Elbasan

Berisha: Alibeaj merr në mbledhje demokratë që nuk janë pjesë e grupit të PD

Berisha paralajmëron protesta: Droga është normë në polici, mjaftojnë dy vrasjet e fundit

Nesër zgjidhet kryesia e PD/ Berisha: Sot dorëzoj emrat

Pas Dumanit, Berisha thirrje Besian Xhixhës: Trego lidhjet e krimit me politikën

Berisha: Dumanit po i censurojnë dëshmitë, nxirrni tabulatet e Taulant Ballës me Suel Çelën

Berisha thirrje Nuredin Dumanit: Trego gjithçka, deri tani ke thënë ato që dimë të gjithë

Berisha: Gjykata Supreme janë Rama e Don Agaçio, gjthçka ndodh në dhomë këshillimi

Manja ‘pastroi’ dosjet, Berisha: Mafia e pronave u amnistua, mjafton të çojnë qesen në Apel

S'përmbahen! Bardhi: Mos më ngri zërin mua. Bushka: Flisni 7 veta në kor

PLAS KEQ te Ligjet/ Bushka: Ne jemi ndryshe Gazi, ty të është vrarë dikush në zonën elektorale

Raporti i Administratës Publike, Bardhi: Keni analizë për patronazhistët, keni marrë masa?

Raporti i Administratës Publike/ Alibeaj: Pse gjatë vitit zgjedhor ka pasur më shumë rekrutime?

Anëtarët e ish-sigurimit të Shtetit/ Alibeajt s'i pranohet kandidati, ngre zërin: Ja provat

Socialistët miratojnë të propozuarin e Berishës, Simon Miraka

Sherr te Ligjet/ Bardhi: Të pafytyrë, votuat të propozuarin e non-gratas. Bushka: Lëri patetizmat

Në qendër të Tiranës, aksidentohet autobusi i linjës së Institutit

Emrat e Alibeajt për Zgjedhoren, Balla: Sa t'i sjellë, do i miratojmë, më në fund

Presidenti/ Balla: Votat do i gjejmë, po konsultohem me dy grupet e tjera të Opozitës

Bylykbashi anëtar i Reformës Zgjedhore, Alibeaj: Nuk është provokim

'Jam kryetar grupi'/ Alibeaj: Brenda PD s'ka përplasje, s'ka bojkot për presidentin, të hënën....

Procesi i zgjedhjes, Alibeaj: Jemi gati deri në 12 të natës nëse PS ndryshon mendje

Zgjedhja e Presidentit/ Alibeaj: Maxhoranca nuk i ka 71 vota, është realitet

Procesi i Presidentit/ Ndryshon mendim pas mbledhjes, Alibeaj: Do marrim pjesë

Cilët kryebashkiakë do kallëzohen? Manja: Hetimi ka rregulla, s'bëj publike asnjë rast

Rrezikon Shqipëria nga lufta?Peleshi:Jemi të sigurtë,NATO reagon sa herë që preket një pëllëmbë tokë

Shqipëria ngre bazë të dhënash për emergjencat, çon togë në Bullgari, zgjeron kontributin në NATO

Balluku: Ka abonentë familjarë që përdorin mbi 5 mijë kw mujorë, do kenë pishina, s'fikin dritat

Miratohet koncensioni për ndërtimin e aksit Thumanë-Kashar

Qeveria vendos transferimin e të dhënave për licensat e minierave

A e ka gati Shqipëria dosjen për çështjen e detit në Hagë? Xhaçka: Në atë fazë jemi

Mbështetje për emigrantët shqiptarë në Greqi? Xhaçka: E diskutova me Dendias, do njihet gjuha shqipe

Shqipëria jep OK për futjen e Suedisë e Finlandës në NATO

Gjuhë të huaja e letërsia, ulet mesatarja që duhet të kenë maturantët për këto degë

Kisha

Mbledhja e grupit, Berisha mbërrin në selinë blu: Alibeaj vegël e Ramës, po fyejnë Diasporën

Forumi i PPE, Berisha: Po mbajnë qëndrim neutral, zëri ynë s’do mungojë

S’ju uroi asnjë ambasadë, Berisha: S’e mbaj mend ta kenë bërë ndonjëherë

Marrëdhënia me SHBA, Rama: Miqtë e BE s'e kuptojnë, u dukemi budallenj